Ako mať peknú pleť – odstráňte rozšírené póry

Čo spôsobuje rozšírené póry?

Genetika –Predispozične nám môže byť daná problematickejšia pleť, no nie je nemožné jej dopriať takú starostlivosť, aby sme ju vyliečili.

Nezdravý životný štýl – pleti neprospievajú mastné potraviny, cukry, pitie alkoholu a fajčenie. Ak k tomu pridáte ešte málo pohybu na čerstvom vzduchu, nemôžete čakať, že vaša pleť bude vyzerať mlado…

Nesprávna starostlivosť –ak si čistíte pleť a používate aj kvalitné značkové kozmetické prípravky, môžete stav vašej pleti ešte viac zhoršiť

V puberte mastnejšia pleť s rozšírenými pórmi trápi častejšie chlapcov. No postupom času sa výskyt rozšírených pórov vyskytuje takisto u mužov aj žien. Je však pravda, že ženy ako to už býva, vnímajú túto otázku zdravej pleti citlivejšie.

[pokračovanie článku nižšie]

Ako sa zbaviť rozšírených pórov?

1.Umývajte si pravidelne tvár. Ideálne je, ak vaša voda obsahuje minimum chlóru, ten totiž pokožku nadmerne vysušuje. V tom prípade, je dobré vodu na umývanie tváre nechať jeden deň odstáť.

2.Čistite si pleť prípravkami, ktoré sú vhodné pre vašu pleť, ideálne je sa poradiť s dermatologičkou. V zásade platí, že je dobré používať prípravky s minimálnym obsahom alkoholu, ten totiž pleť odmastí iba na krátku dobu no paradoxne po nejakom čase vysušená pleť produkuje ešte viacej kožného mazu.

3.Naparujte sa. V hrnci nechajte zovrieť vodu, pridajte do nej napríklad žihľavu, mätu, medovku, kamilky alebo šalviu.

4.Peeling aspoň 1x týždenne. Pozor však treba dať na to, aby nebola pleť zapálená, zápal by sa totiž mohol rozniesť aj na iné miesta kože.
Mechanické pílingy môžu občas kožu podráždiť, oproti tomu chemické pílingy sú jemnejšie. Vodný píling (hydrafacial) je ešte jemnejší a pokožku dráždi najmenej .

Dôležité rady a typy pre problematickú pleť náchylnú na tvorbu rozšírených pórov a tvorbu akné

1. Na mastnú pleť skúste použiť krém s obsahom kyseliny salicylovej, kyseliny glykolovej a retinolu.
2. Nevystavujte pleť dlhodobému slnečnému žiareniu, denne stačí na prímanie optimálneho množstva vitamínu D zo slnečných lúčov približne 30 minút na priamom slnku.
3. Ak si znečistené póry vytláčate doma sami, použite najprv zmäkčovacie gély alebo vytláčanie robte po teplom kúpeli, kedy sú póry mäkšie.
4. Nekupujte zbytočne čistiace náplaste na nos, väčšinou iba strhnú vrchnú nečistotu – čierne bodky, ale hĺbkovo póry nevyčistia.
5. Skúste začať od zdravej stravy – vyhnite sa čipsom, čokoláde, sladeným nápojom, vyprážaným jedlám…
6.Nájdite si čas aspoň pár minút denne na prechádzku po čerstvom vzduchu.

 

 

Pridaj komentár