Ako sa popasovať s vyčerpanosťou

Časom na každého z nás príde neznesiteľná únava, ktorá ani po niekoľkých dňoch nechce prestať a drží sa nás zubami nechtami. Najmä cez zimné obdobie, kedy je slnka pomenej a chýba nám vitamín D, pociťujeme, že nie sme v 100% pohode a navštevujeme lekárov, aby nám pomohli odhaliť príčinu našej únavy. Niekedy sa však stačí zamyslieť nad tým, ako sa k svojmu telu správame a až vtedy pochopíme, kde robíme chyby.

 

Nezabúdajte na spánok

Hektické obdobie, najmä v práci, nás vie natoľko zamestnať, že zanedbávame spánok. Každý z nás máva raz za čas obdobie, kedy nemôže spávať, aj keď a cíti unavený. Ak však ale pracujeme do neskorej noci a skoro ráno vstávame, nemôžeme očakávať, že sa ráno zobudíme svieži ako rybičky bez kruhov pod očami. Nespavosť môžete dočasne riešiť aj prostredníctvom liekov na spanie. Dá sa to však aj inými spôsobmi. Týmito:

  • Odstránite rušivé predmety, ktoré vám bránia zaspať.
  • Naučíte sa zaspávať a zobúdzať v rovnakom čase.
  • Odnaučíte sa popíjať kofeínové nápoje v neskorých večerných hodinách.

 

Myslite pozitívne

Vyčerpanosť sa u vás neobjaví nikdy, ak budete myslieť pozitívne. Nie je to však jednoduché. Žijeme v hektickom svete, kedy na náš organizmus vplýva podstatne viac negatívnych vecí, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje aj náš zdravotný stav. Samotní odborníci tvrdia, že všetky choroby pochádzajú zo stresu. Naučte sa preto myslieť len pozitívne a uvidíte, že slovo vyčerpanosť bude pre vás veľká neznáma. Netrhajte si vlasy, keď sa vám v práci alebo v súkromnom živote niečo nepodarí. Rýchlejší rast svojich vlasov si dokážete zabezpečiť tabletkami, ku ktorým sa dostanete pomerne jednoducho. Ale k čomu to je dobré, keď tým nič nevyriešite? Myslite pozitívne a problémy zahoďte za hlavu.

 

Doprajte si čerstvý vzduch v pravidelných dávkach

Najlepším liekom na vyčerpanosť je pohyb na čerstvom vzduchu nezávislé od toho, aké je za oknami ročné obdobie. Využite každú jednu voľnú chvíľu, ktorá sa vám v preplnenom dennom harmonograme naskytne a venujte ju prechádzkam na čerstvom vzduchu. Tým, že sa pôjdete vyvetrať len pred budovu, kde pracujete a vezmete si so sebou balík cigariet, nič nevyriešite. Pravidelne vždy keď to ide, doprajte si čerstvý vzduch, ktorý pomáha organizmu sa zregenerovať a dobiť sa tak väčším množstvom energie. Okrem toho sa vám podarí aj rýchlejšie schudnúť.

Pridaj komentár