Ako sa správne starať o imunitný systém

Pevným základom imunitného systému je aj dôkladne stanovená životospráva. Ak zabúdame na prevenciu, nemôžeme očakávať, že náš organizmus bude pracovať tak, ako by mal. Preto využite ešte pekné babie leto a snažte sa spraviť maximum pre to, aby váš organizmus vydržal aj pri rapídnej zmene počasia, ktorá skôr, či neskôr určite príde.

Nezanedbávajte prechádzky na čerstvom vzduchu

Príroda sa v poslednej dobe zbláznila. Badáme to nielen na stromoch, ktoré sa rozhodli dvakrát za rok kvitnúť, ale aj na svojom organizme, ktorý dostáva taktiež zabrať. Nakoľko dobre vieme, že ak prestaneme dbať o svoje zdravie, vírusy si nebudú vyberať a napadnú aj náš organizmus. Skvelou prevenciou je práve pohyb na čerstvom vzduchu. Preto ak máte čas po práci alebo pred ňou, vyberte sa aj len na krátku prechádzku do okolia. Okrem toho, že vám pomôže prísť na iné myšlienky, zabráni vírusom, aby napadli aj váš organizmus. Stačí vám hodina – dve, aby ste posilnili svoj imunitný systém. Čím viac sa budete hýbať, tým viac naštartujete svoju obranyschopnosť. Posilniť obranyschopnosť organizmu dokáže aj černucha – inak nazývaná čierny kmín. Čierny kmín môžete užívať aj v prípade, že máte problém s črevnými parazitami.

Venujte dostatočnú pozornosť črevnému traktu

Základom nášho zdravia je črevný trakt. Ak sa vo vašom tráviacom trakte nenachádza dostatočné množstvo probiotík, môže byť ohrozený imunitný systém. Probiotiká sú živé organizmy, ktoré pomáhajú udržiavať tráviaci trakt zdravý. Udržujú rovnováhu zdravej mikroflóry organizmu, čo sa odráža na imunitnom systéme. Preto si dajte záležať na tom, aby ste pravidelne konzumovali kyslomliečne výrobky s obsahom probiotických kultúr, ktoré posilnia imunitu a znížia vstrebávanie cholesterolu. Pri poškodeniach pečene vám bude užitočný pestrec mariánsky. Podáva sa pri chemoterapii, na regeneráciu pečeňových buniek a je silným antioxidantom.

Schudnite

Len pri miernej nadváhe sa zvyšuje riziko vzniku rakoviny, cukrovky a srdcovocievnych chorôb. Ak nechcete riskovať, budete potrebovať radikálne zmeny v jedálničku. Neskúšajte drastické diéty, ktoré vám skôr uškodia, ako pomôžu. Odporúčame delenú stravu, nakoľko práve takýto typ stravy vám pomôže zbaviť vás nadbytočných kilogramov a nedovolí vám hladovať.

Pridaj komentár