Ako sa správne starať o nechty?

Pre každú ženu je dôležité, aby vyzerala pekne. Je jedno, či sa jedná o vlasy, oblečenie alebo o nechty. Každej žene záleží na vzhľade a na tom, ako ju ostatní ľudia vnímajú. Ak vám záleží na vašom vzhľade, nemôžete si dovoliť zanedbávať starostlivosť o ruky a o nechty. Ošetrenie nechtov nesmiete zanedbávať. Samozrejme, že nemusíte každý týždeň chodiť k pedikérke. Postačia vám jednoduché pravidlá, ktoré budete striktne dodržiavať a uvidíte, že časom sa pozitívny výsledok určite dostaví.

Zmeňte stravovacie návyky a dodržiavajte pitný režim

Ak ste odpozorovali v poslednej dobe zmeny na svojich nechtoch (zvýšená lámanlivosť nechtov, fľaky), pravdepodobne pôjde o nesprávne stravovacie návyky. Nielen na koži, ale aj na nechtoch a nechtovej pokožke sa odzrkadľujú vnútorné zdravotné problémy, preto ak chcete, aby vaše nechty boli zdravé, budete musieť zmeniť stravovacie návyky. Samotní odborníci tvrdia, že ak sú nechty krehké, chýba vitamín A a vápnik. Ak máte na nechtoch biele fľaky, taktiež ide o nedostatok vápnika, ale aj o nedostatok zinku. Prasklinky na nechtoch signalizujú, že nedodržiavate pitný režim.

Ak máte niektorý z týchto príznakov, snažte sa svoje chyby v rýchlosti napraviť, aby sa vám vaše nechty nezničili úplne. Skoré podchytenie problému znamená rýchle odstránenie problému. Jedzte potrebné vitamíny, vyhýbajte sa škodlivým potravinám a hlavne – pite denne minimálne tri litre tekutín. Pevné nechty zvýrazníte pomocou gél lakov.

Čo používať

Aby boli vaše nechty naozaj pekné, je potrebné aby ste sa im minimálne dvakrát do týždňa venovali. Neodporúčame vám nechty strihávať. Nechty si skracujte len pilníkom. Odporúčame vám kupovať obojstranný pilník. Na konce prstov používajte jemnejšiu stranu, pretože práve tá hrubšia by vám mohla necht výrazne poškodiť. Používajte prípravky na starostlivosť o kožičku a vyhýbajte sa odlakovačom, ktoré majú vo svojom zložení acetón. Pri kúpaní by ste mali používať prírodné spa produkty, ktoré nepoškodia nechty a nevysušia vám pokožku na prstoch.

Pridaj komentár