Bielenie zubov doma alebo u zubára!

Pri zoznamovaní je veľmi dôležitý prvý dojem. Hádam ani netreba dodávať, že povaha a charakterové vlastnosti sú minimálne rovnako dôležité, na ich prezentáciu však budete mať priestor až potom, ako ohúrite vzhľadom. Nemusíte pritom byť vychudnutá modelka s vlasmi až po pás, predĺženými mihalnicami a tonou mejkapu. Postačí prirodzenosť a záujem o samú seba. Ten sa prejavuje napríklad tak, že sa každý večer odlíčite, pravidelne si podstrihávate vlasy alebo robíte peeling. Čo však naše zuby?

Bielenie u zubára

Ambulantné bielenie zubov síce nie je lacná záležitosť, do svojho neodolateľného úsmevu je však väčšina z nás pripravená investovať aj nemalé sumy. V porovnaní s bielením rôznymi pochybnými prípravkami zakúpenými na internete je tento spôsob pochopiteľne spojený s omnoho menším zdravotným rizikom. Stať sa však môže aj to, že vás zubár pošle hneď po prvej prehliadke k dentálnej hygieničke. Prečo? Pretože akékoľvek problémy so sklovinou, zubným kameňom či krvácaním ďasien predstavujú v rámci tohto procesu veľkú prekážku, ktorá musí byť odstránená.

[pokračovanie článku nižšie]

Domáce bielenie zubov

Kúpe akýchkoľvek prípravkov z internetu sa radšej vyhnite – zvlášť v prípade, že sú podozrivo lacné a už v prvých sekundách vás z nich zuby príšerne bolia. V tomto prípade vôbec neplatí, že pre krásu sa oplatí trpieť a jediné, čo tým dosiahnete, je oslabená zubná sklovina.

Ak sa však necítite ani na bielenie zubov v ambulancii, skúste rôzne domáce recepty. Veľmi jednoduché je prekrojiť si jahodu a šúchať si ňou aspoň päť minút zuby i ďasná. Účinným prostriedkom môže byť aj umytá pomarančová kôra s bobkovým listom. Skúsiť môžete aj umývať si zuby mixom kokosového oleja a mäty, sódy bikarbóny a soli, prípadne olivového oleja a jablčného octa.

Pre začiatok však stavte len na obyčajné umývanie si zubov po každom jedle, pričom pridáte aj čistenie medzizubnou kefkou a dentálnou niťou. Výsledky na seba určite nenechajú dlho čakať a už po pár týždňoch sa budete tešiť krajšiemu, žiarivejšiemu úsmevu. A to takmer bez námahy!

One Reply to “Bielenie zubov doma alebo u zubára!”

  1. Vedeli by ste mi z osobných skúseností poradiť odborníka alebo teda ambulanciu, kde bielia zuby v okolí Žiliny? Ďakujem

Pridaj komentár