Čo robiť pri bolesti hlavy

Rady čo robiť pri bolestiach hlavy

Bolesť hlavy môže mať rôzne príčiny. Telo sa nám bolesťou snaží povedať, že niečo nie je v poriadku, preto som nikdy nebola zástancom jedenie tabliet proti bolesti. Tabletkou bolesť neliečime, ale iba maskujeme. Tu je aspoň pár rád čo robiť, aby bolesť hlavy ustúpila.

 

Vypnite všetko, čo spôsobuje hluk – rádio, televízor, práčku, a pod. Namočte si uterák do studenej vody a položte si ho na čelo. Ľahnite si na chrbát a zatvorte oči. Zhlboka dýchajte a sústreďte sa iba na svoj dych. Takto relaxujte niekoľko minút, snažte sa úplne uvolniť a myslieť na niečo príjemné ako napr. vaša dovolenka pri mori. Premiestnite sa mysľou na vaše hocijaké najpríjemnejšie miesto, a snažte sa ho čo najlepšie predstaviť.

 

Dovolím si tvrdiť že viac ako polovicu prípadov bolesti hlavy je spôsobených nesprávnym pitným režimom. Nie je nutné piť 3 litre vody denne, ale je nutné pravidelné dopĺňanie tekutín, teda jeden pohár vody hneď ráno a potom pravidelne v priebehu dňa podľa fyzickej záťaže a vonkajšej teploty. tekutiny sa takto do tela môžu pomaly vstrebávať, nárazové vypitie litra vody je pre organizmus menším šokom. Denný prísun tekutín by mal byť cca od 1,5 do 2,5 litra. Najlepšia na pitný režim je čistá voda , čistá voda s citrónom, zelený čaj (nie Nestea!) alebo minerálka. Ideálne je počas dňa piť striedmo rôzne nápoje. Podľa rozborov a odporúčaní niekoľkých doktorov sa ako ideálna na denné pitie javila minerálka – Mitická, vďaka nie veľkému obsahu sodíka a zastúpeniu horčíka.

 

Vyskúšajte masáž hlavy a odblokovanie krčnej chrbtice. Ak cítite, že vás začína bolieť hlava, pritlačte si palcom koreň nosa trikrát po sebe. Toto opakujte minimálne 5-krát po sebe v intervaloch 3 minút. Ako relaxačné a upokojujúce sa osvedčili aj krúživé pohyby prstami na spánkovej časti hlavy.

Pridaj komentár