Detoxikácia organizmu

Naše telo dennodenne absorbuje množstvo škodlivín, či už zo stravy, alebo z ovzdušia. Väčšina škodlivín sa časom odstráni, ale nepatrné množstvo v organizme ostáva a ukladá sa v orgánoch a v bunkách. Bohužiaľ sa ale častejšie staráme o svoj zovňajšok a pritom zabúdame na to, aká je dôležitá detoxikácia organizmu. Chemicky upravené potraviny zaťažujú naše tráviace ústrojenstvo a spôsobujú nepravidelné vyprázdňovanie. S tým prichádzajú rôzne zdravotné komplikácie, ktoré nás nútia ísť do nemocnice poležať si na pár dní.

Skúste sa držať nasledujúcich rád a uvidíte, že váš organizmus pocíti výraznú zmenu. Dodržiavajte ich pokiaľ sa vám dá aj mesiac, prinajlepšom aj dlhšie. Nesnažte sa voliť drastické diéty, ktoré váš organizmus len zbytočne rozhádžu a vy sa budete cítiť ešte horšie ako predtým. Pomalšia detoxikácia je určite účinnejšia ako tá drastická.

Ranné cvičenie

Po prebudení si ráno krátko zacvičte. Skúste sa len tak ponaťahovať – hlava, ruky, chrbát a kríže. Ak ovládate základy jogy, skúste aj tie. Vaše telo získa množstvo pozitívnej energie a tú zlú odplaví. Doprajte si lahodnú kávu alebo čaj. Ak nepijete kávu, skúste ju nahradiť tabletkami zelenej kávy. O zelenej káve je dobre známe, že posilňuje organizmus, podporuje kardiovaskulárne zdravie a spaľuje tuk.

Doprajte si výdatný a hlavne zdravý obed

Okrem raňajok nevynechávajte aj obed. Obed by mal byť výdatný a mala by v ňom prevažovať zelenina. Počas detoxikácie si pripravujte radšej na prírodno spracované mäso a kombinujte ho so zeleninou. Tak povediac, bude to delená strava, ktorá pomôže vášmu organizmu s detoxikáciou. Ak máte problém s vyprázdňovaním, kúpte si ľanové semená, ktoré uvoľnia vaše črevá a rýchlo ich vrátia do normálnej činnosti. Zdravie svojho tráviaceho traktu udržíte aj s pomocou ovocia Acai. Podporuje proces chudnutia, udržiava zdravie obehového systému a obsahuje najväčšie množstvo antioxidantov.

Vynechajte alkohol

Alkohol môže vašim už dosť háklivým črevám uškodiť. Snažte sa mu počas obdobia detoxikácie vyhýbať. Radšej si doprajte minimálne tri litre čistej alebo minerálne vody (poprípade čaju). Momentálne je sezóna z byliniek, z ktorých si môžete pripraviť chutný čaj. Požitím alkoholu môže pH vášho organizmu rapídne skákať. Viete, čo pomáha organizmu vyrovnávať pH? Pomáha mu Chlorella – jednobunková sladkovodná riasa. Jej úlohou je odstraňovať z tela ťažké kovy a pesticídy.

Pridaj komentár