Kokosový olej – malý zázrak na chudnutie

Kokosový olej – zázrak, ktorý sa objavil nevedno kde a získal si pozitívne ohlasy mnohých ľudí túžiacich po štíhlej línii. Má vynikajúce výsledky nielen v stravovaní, ale napríklad aj v kozmetike. Ponúkame vám niekoľko dôvodov, vďaka ktorým využijete potenciál kokosového oleja naplno. A konečne schudnete!

 

  1. Zvyšuje energiu

Kokosový olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré sa vstrebávajú rozdielne v porovnaní s ostatnými kyselinami. Ľudské telo tieto esenciálne mastné kyseliny neukladá ako tuk, ale prenáša ich do pečene, kde sa menia na energiu.

 

  1. Zbavuje hladu a zabraňuje maškrtnému jazýčku

Tieto esenciálne mastné kyseliny však nie sú užitočné len v tom, že dodajú vášmu organizmu energiu. Spracovávanie kyselín obsiahnutých v kokosovom oleji je kľúčovým krokom k potláčaniu hladu a „vlčieho hladu“. Vďaka tomuto nebudete jesť nezdravé potraviny, ktoré sú základom nadmerného ukladania tukov na tele.

 

  1. Páli tuk rýchlejšie

Kokosový olej zlepšuje schopnosť tela tráviť jedlo a spracovať ho efektívnejšie. To vedie k tomu, že môžete jesť menej bez toho, aby ste sa cítili hladný, slabý alebo unavený. Tento zázračný produkt teda priamo znižuje množstvo kalórií, ktoré denne zjete a to aj napriek svojmu vysokému obsahu kalórií. Okrem toho pozitívne pôsobí aj na náladu a pomáha zredukovať stres.

 

  1. Dopomáha lepšiemu využívaniu živín

Ako som už spomínal, kokosový olej priaznivo vplýva na tráviace procesy. Čo je však dôležitejšie, priamo pôsobí na schopnosť tráviaceho traktu absorbovať čo najviac živín prijatých v strave. Vďaka kokosovému oleju vám teda neutečú žiadne vitamíny či minerály. To vedie k lepšej bunkovej regenerácii, zdravej pokožke a kostiam, zlepšenej nálade a dokonalej funkčnosti mozgových procesov.

 

  1. Stabilizuje cukor v krvi

Pretože sa kokosový olej za pomoci tráviacich enzýmov ľahko absorbuje, ľudský organizmus dokáže produkovať inzulín oveľa efektívnejšie. Esenciálne mastné kyseliny obsiahnuté v tomto oleji pomáhajú bunkám spájať sa s cukrom v krvi a stabilizovať ho tak. Vyrovnaná hladina inzulínu v tele vedie k výraznému zlepšeniu vašej postavy!

Pridaj komentár