Máte veľký alebo krivý nos? Nechajte si ho upraviť v centre jednodňovej chirurgie

O nose sa toho veľa nevie, no faktom je, že ak stratíte čuch, stratíte aj niektoré z chuťových buniek. Aj z tohto je jasné, že v našom tele všetko so všetkým súvisí. Nos tvorí výraznú súčasť ľudskej tváre a jeho nedostatky preto majú vplyv aj na kvalitu života. Nie každý sa totiž dokáže vyrovnať s veľkým či krivým nosom. Ako riešiť tieto kozmetické nedostatky?

Disproporcie ľudského tela, nos nevynímajúc, majú rôzne príčiny. V mnohých prípadoch hrá podstatnú úlohu genetická výbava a s tým sa naozaj veľa spraviť nedá. Počas života ale nastanú situácie, ktoré zanechajú stopy na tele aj duši, a do ktorých sa človek dostane viac či menej vlastným pričinením. Tak či onak, výsledok sa ukáže medzi očami. Nie ste spokojní so svojím nosom? Možno by vám pomohla úprava nosovej priehradky a vonkajšieho nosa.

Úprava nosovej priehradky

V ére modernej medicíny sa hodne dá napraviť relatívne časovo nenáročnými zákrokmi na oddeleniach jednodňovej chirurgie. K jedným z takýchto operácií patrí aj úprava nosovej priehradky. Tá z  funkčného hľadiska delí dutinu nosa na dve polovice, preto ak dôjde k jej vybočeniu, môže sa táto disbalancia prejaviť jednostranným sťažením dýchania s trvalým charakterom. Tieto problémy sa však dajú odstrániť doslova za pár hodín, bez zbytočného čakania a s rekonvalescenciou v domácich podmienkach.

Operácia vonkajšieho nosa

Vybočenie nosovej priehradky má za následok najmä funkčné komplikácie, zatiaľ čo asymetrický vzhľad alebo netypická veľkosť nosa sa podpisuje skôr na estetickom výraze tváre. V tomto prípade ide takmer výlučne o vec genetických predpispozícií, ktoré môžu mať negatívny dopad na psychickú vyrovnanosť človeka. Plastická operácia vonkajšieho nosa tieto problémy rieši natrvalo. Vykonáva sa zvyčajne v celkovej anestézii, no operácia prebieha v drvivej väčšine bez komplikácií s okamžitými výsledkami.

Pridaj komentár