Na čo si dávať pozor pri výbere nového matraca

Je vedecky dokázané, že spánku venujeme až tretinu svojho života, čo je pomerne dlhá doba. Ľudský organizmus potrebuje na regeneráciu minimálne šesť hodín spánku. Treba si však uvedomiť, že nie každý ľudský organizmus potrebujete na regeneráciu rovnaký čas. Podaktorým stačí päť hodín spánku a cítia sa fit. Podaktorí zase spia aj deväť hodín sa cítia sa zničene.

Ak máte problémy so spánkom, problém môže byť niekde inde. Čas spánku samozrejme zohráva dôležitú úlohu. Dôležitejšiu úlohu ale zohráva kvalita matraca v posteli. Ak sa chystáte vyhnúť intenzívnym bolestiam krku alebo chrbta, dodržiavajte nasledujúce rady.

Matrac vyberajte podľa váhy

Pri výbere matraca zohľadňujte vašu váhu. Ľudia s ťažšou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace kvôli tomu, aby sa ich váha rozložila rovnomerne a neprepadávali sa k roštu. Ľahším ľuďom sa bude lepšie spať na mäkších matracoch. Dnes nie je problém zohnať ortopedické matrace atypických rozmerov. Matrace vám vyrobia za rovnakú cenu a v rovnakej kvalite.

Nechajte si poradiť pri type matraca

Neviete sa vysomáriť v matracoch? Nechajte si poradiť od predajcu, ktorý vám dokáže priamo na mieru vybrať ten najlepší matrac. Sendvičový, pružinový, taštičkový alebo pamäťová pena? Zohľadnite všetky pre a proti konkrétneho matraca a až potom kupujte. Aby sa nestalo, že kúpite matrac, ktorý budete chcieť po krátkej chvíli reklamovať.

Do manželskej postele dva matrace

V súčasnosti si môžete vyberať z tuctu čalúnených manželských postelí. Ak ale nemáte záujem o tento druh postelí, kúpte si posteľ a matrace samostatne. Z hygienických dôvodov sa do manželských postelí odporúčajú matrace 1+1. Kedykoľvek si budete môcť dovoliť matrac zdvihnúť a vyvetrať. Uvedomte si, že každý partner má iné spánkové návyky a inú hmotnosť. Nemôžete chcieť od ťažkého muža, aby spal na matraci, ktorý vyhovuje vám.

Pridaj komentár