Najlepšie športy, ktoré vám pomôžu vypracovať si dokonalú postavu

Viete ktoré športy vám pomôžu získať vysnívanú postavičku? Pomôže vám cyklistika, plávanie a beh. Nie je povinnosť mať doma stropné kladky a cvičiť pol dňa. Stačí si nájsť čas na fyzickú aktivitu v prírode a hneď vám chudnutie pôjde od ruky. Za skúšku nič nedáte.

Cyklistika

Nielen v Holandsku sa bicykle tešia veľkej obľube. Dokonca aj v mnohých slovenských mestách vznikajú cyklistické chodníčky, ktoré umožňujú akčným ľuďom využívať namiesto hromadnej dopravy radšej ekologickejšie bicykle. Mnohé ženy si uvedomujú, že aj cesta do práce môže byť tréning. Denne vám stačí prejsť niekoľko kilometrov a uvidíte, že na svojom tele pocítite zmeny. Bicyklovanie vám pomáha v boji s celulitídou. Dokáže vám spevniť nohy tak, ako keby ste strávili niekoľko hodín na výkonných eliptických trenažéroch. Ak teda nemáte čas chodiť do fitka, skúste cyklistiku.

Plávanie

Plávanie patrí k športovým aktivitám, ktoré dajú do pohybu svalstvo celého tela. Posilníte celú chrbticu, vyformujete prsia, nohy, bruško i vnútorné stehná. Ak máte problémy s kĺbmi, plávanie bude pre vás najvhodnejší šport. Hovorí sa, že plávanie vôbec nezaťažuje kĺby. Navyše pomáha spáliť množstvo kalórií, má pozitívny vplyv na krvný obeh a pomáha cievam. Lekári plávanie odporúčajú pri rôznych redukčných diétách. Ak sa chcete zamerať čisto len na spevnenie rúk, radšej si zacvičte s činkami.

Beh

Osvedčený spôsob, ako prísť na iné myšlienky, zlepšiť kondičku a pracovať na zvodných krivkách je práve beh. Nech je počasie akékoľvek, vždy môžete stretnúť zopár nadšencov behu, ktorí majú motiváciu pracovať na svojej postave. Behanie vám dodá pocit slobody a pomôže vám získať postavičku ako lusk.

Pridaj komentár