Prečo je dôležité upraviť si jedálniček

S pribúdajúcimi rokmi je organizmus náchylnejší na choroby. Viacmenej si k tomu dopomáhame aj sami, tým čo konzumujeme. Svetový trh, ale aj ten slovenský, je zaplavený množstvom bio výrobkov, ktoré ani nie sú bio výrobky. Keď si dnes chcete poctivo vypestovať bio potraviny, musíte sa vyhýbať postrekom a sadiť do nekontaminovanej pôdy, čo sa dá už len málokde.

Úpravu jedálnička však mnoho z nás odmieta. Nielen preto, lebo si radi doprajeme mastné a ťažké jedlá, ale aj kvôli tomu, že si jednoducho nevieme predstaviť konzumovať potraviny, ktoré mnohí považujú za potraviny nie hodné jedálnička ľudí (obilniny, klíčky napríklad). Prečo je ale dôležité upraviť si jedálniček a vyhýbať sa niektorým potravinám?

Zdravšia pleť

To, akú máme pleť, záleží predovšetkým na tom, čo konzumujeme. Ak pravidelne budete konzumovať nezdravé potraviny – najmä vyprážané jedlá, nemôžete sa čudovať, ak sa vám na pleti objaví akné. Začať s liečbou akné nie je ťažké. Tento proces je však zdĺhavý a kým vám akné úplne vymizne, ubehne niekoľko mesiacov, prinajhoršom niekoľko rokov.

Zdravý tráviaci trakt

Úpravou jedálnička, najmä odmietnutím lepku, uzdravíte svoj tráviaci trakt. Konzumáciou akýchkoľvek nezdravých výrobkov, ku ktorým sa dnes v potravinách bežne dostanete, zaťažujete žalúdok a črevá. Určite ste už počuli o liečbe bolesti stien žalúdka, ktoré následkom nezdravého životného štýlu dávali o sebe v pravidelných intervaloch vedieť.

V prípade, že vás po konzumácii jedla prekvapia bolesti žalúdka, odporúčame vám siahnuť po sóde bikarbóne, ktorú keď zriedite s troškou vody, pripravíte si nápoj, ktorý vám pomôže uľaviť od silnej bolesti žalúdka. Stačí štipka sódy bikarbóny a deci čistej vody.

Úbytok na váhe

Keď začnete rozlišovať, ktoré potraviny vám neuškodia a ktoré vám uškodia, vtedy sa vám podarí schudnúť nejaký ten neželaný kilogram naviac. Samozrejme, že bez akejkoľvek pohybovej aktivity to nepôjde. Športujte, chodievajte do fitness centra, alebo si pravidelne po nedeľnom obede doprajte aspoň hodinovú prechádzku v okolí vášho domova. Uvidíte, že vaše telo bude oveľa pružnejšie, ako kedykoľvek predtým. Treba si však uvedomiť, že niekedy zohráva dôležitú úlohu aj naša genetická predispozícia. Ak vaša maminka alebo otec mali/ majú silnejšiu postavu, to, že ju máte aj vy, je pochopiteľné. V najhoršom prípade sa môžete objednať na liposukciu u špecialistu. Najskôr však skúste schudnúť prirodzeným spôsobom bez zásahu lekára a špecialistu.

Pridaj komentár