Rozžiarte svoju pleť pomocou týchto jednoduchých trikov: toto zvládne úplne každý!

 V určitom veku sa už nemôžete spoliehať na prirodzene krásnu pleť bez vrások, ktorá má ružovkastý nádych a pôsobí sviežo a oddýchnuto 24 hodín denne. Pocit, že vaša pleť je nevýrazná, akási zašednutá alebo bledá totiž nemusí trápiť len ženy po tridsiatke, ale aj tínedžerky. Ako si teda pomôcť aj bez toho, aby ste si kupovali špeciálne masky či oleje?

Pozrite sa do chladničky

To, že na vašu pleť má vplyv aj stravovanie, už dnes nie je žiadnym tajomstvom. Ak máte na raňajky presladené cereálie, na obed cestoviny so smotanovou omáčkou a večer si pochutnávate na čerstvom pečive, nie je sa prečo čudovať, že vaša pleť je mdlá a bez života.

Urobte ráznu zmenu a nahraďte tieto potraviny ich zdravšími alternatívami. Ovsené vločky, rôzne šaláty a ryby chutia vynikajúco, sú zdravé a nenáročné na prípravu. Navyše, okrem pleti sa takáto strava odrazí aj na zdraví vašich vlasov a štíhlejšej postave.

[pokračovanie článku nižšie]

Namiešajte si vlastnú pleťovú masku

Načo by ste míňali kopec peňazí v lekárni či drogérii, keď účinnú masku si môžete namiešať aj vo vlastnej kuchyni? Postačia na to 4 lyžičky mletej kávy, 4 lyžičky kakaa, 8 lyžičiek jogurtu a poslednú ingredienciu pridajte podľa typu vašej pleti – ak je skôr suchšia, zamiešajte do masky 2 lyžičky medu, ak mastnejšia, siahnite po rovnakom množstve citrónovej šťavy. Aplikujte na čistú tvár a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Po tomto čase ju buď šetrne opláchnite alebo si ňou tvár ešte chvíľu pomasírujte.

Športujte

Možno si poviete, že je to neoriginálna rada, ktorá sa na nás valí hádam odvšadiaľ. Má to však svoje opodstatnenie. Už polhodinová prechádzka vráti vašej tvári lesk a rozžiari ju. Okrem toho, vďaka športu bude vaše telo nabité endorfínmi, čo sa odrazí nie len na vašom výzore, ale aj vnútornom pocite. Žiť zdravo sa skrátka oplatí!

Pridaj komentár