Skvelé tipy, ako sa zregenerovať po práci

Každý deň, keď sa vraciame z práce, pociťujeme úľavu a tešíme sa na čas, kedy sa budeme venovať len sami sebe. Bohužiaľ nájdu sa aj takí, ktorí aj po pracovnej dobe dvíhajú pracovné telefonáty a riešia pracovné záležitosti, ktoré by mohli počkať aj do nasledujúceho dňa. Ak hľadáte skvelé spôsoby, ktoré vám pomôžu zregenerovať sa po náročnom dni, prečítajte si nasledujúce tipy.

Spravte si chutnú kávu a prečítajte si dennú tlač

Práca vie natoľko vyčerpať, že nás dokáže pripútať na posteľ a nedovolí nám postaviť sa. Aj keď vás vyčerpáva, nájdite si čas na kávu. Chutná, voňavá a horúca káva vie dostatočne povzbudiť nielen telo, ale aj myseľ. Ak viete, že sa máte venovať ešte domácim povinnostiam, odporúčame dopriať si dva deci chutnej kávy. Aby ste kávu nespálili, nezalievajte ju hneď. Počkajte 15-20 sekúnd a až potom zalievajte. Ak ste si cestou z práce kúpili dennú tlač, nie je nič lepšie, ako si ju prečítať po práci. Ak vás nezaujíma politika a ekonomická situácia, kúpte si magazín orientovaný na zdravie. Pri ňom sa dokonale zregenerujete a dozviete sa množstvo zaujímavých a užitočných informácií.

Doprajte si regeneračný kúpeľ

Po príchode z práce vás ako prvá napadne hygiena. Samozrejme, hygiena je dôležitá, ale myslíte si, že keď sa osprchujete, oddýchne si vaše telo? Odporúčame vám napustiť si vaňu, zhasnúť svetlo, zapáliť vonné sviečky, dať si do vane kvalitnú soľ do kúpeľa a nachystať si bavlnený uterák. Necháte oddýchnuť nielen svoju myseľ, ale aj telo. Vezmite si k vani aj pemzu a oškrabávajte si stvrdnutú pokožku. Ak budete zanedbávať starostlivosť o chodidlá, hrozí vám vznik nepríjemných kurích ôk. Po kúpeli použite regeneračnú kozmetiku značky Saloos. V ponuke majú príjemne esenciálne oleje – argánový, kokosový, rakytníkový, ľubovníkový, nechtíkový a rôzne iné.

Hydratujte pokožku

Ak vám kúpeľ pomohol, nemali by ste zabúdať na hydratáciu pokožky. Po kúpeli býva pokožka výrazne suchá. Ak máte suchú pokožku, vyberte si krém, ktorý dostatočne hydratuje takýto typ pokožky. Na tvár používajte najmä kozmetiku Ryor, ktorá ponúka rôzne očné séra, krémy s kyselinou hyalurónovou na spevnenie pokožky, denný krém s morskými riasami a dokonca aj krém so zlatom a argánovým olejom. Na chodidlá odporúčame extra mastné krémy, ktoré zaschnuté chodidlá dokonale hydratujú a pleť vyhladia.

Spravte si kúpeľ aj na nohy

Po náročnom pracovnom dni dobre padne aj kúpeľ na nohy. Vaše nohy, ktoré boli celý deň v nepohodlnej obuvi, určite ocenia teplý kúpeľ. Nachystajte si lavór, napustite do neho teplú vodu (nie príliš horúcu, aby ste sa nepopálili), nasypte do neho päť-šesť kopcovaných polievkových lyžíc soli. Pohodlne sa posaďte, nachystajte si uterák, do ktorého si neskôr nohy utriete. Ak budete mať všetko nachystané, začnite relaxovať.

Pridaj komentár